logoshf

Kontaktlista

Vid frågor om...

 ... kontakta:

* Hamstrar eller gerbiler – skötsel, genetik, färger,    utställning, avel osv. 

Forumet och Facebook
Börja med att ställa en fråga på vårt forum eller i vår Facebookgrupp! Facebookgruppen är i dagsläget den mest aktiva.

Om du vill komma i kontakt med oss via telefonen, maila då den som du vill komma i kontakt med för att eventuellt få telefonnumret.

*Inbjudan eller frågor om event, eller om du vill att vi närvarar på mässor eller dyl.



*Ansvarig för våra sponsorer 

Eventansvarig
Styrelsen
styrelsenshf@hamsterforeningen.se


Sponsoransvarig
Styrelsen
styrelsenshf@hamsterforeningen.se

* Medlemskap eller betalningar 

Medlemsservice
Veronica Östman
medlemsservice@hamsterforeningen.se  

* Registrering av djur, stamtavlor, ändring av färg, kön osv. Även ansvarig för att föra in titlar i systemet. 

Registrator/Registrering av titlar
Johanna Lindh
registrator@hamsterforeningen.se

* Medlemstidningen Svenska Gnagbladet med Gerbilsektion

Ansvarig för Svenska Gnagbladet (vår medlemstidning)
Emma Sederlin
gnagbladet@hamsterforeningen.se

* Uppfödning av hamstrar och gerbiler

Uppfödaransvarig
Sara Lekehag 
uppfodare@hamsterforeningen.se

* Domaransvarig/Huvuddomare

Domaransvarig
Emilia Rapp
domaransvarig@hamsterforeningen.se

Huvuddomare
Guldhamster: Linda Fransson Kaufeldt 
linda.kaufeldt@gmail.com

Dvärghamster:  Emilia Rapp
domaransvarig@hamsterforeningen.se

Gerbil:  Agneta Johansson
jagneta1@gmail.com

* Rättning av prov och dylikt

Provansvarig/Rättning av prov
Ansökan skickas till

Emilia Rapp, Sara Eklund och Erika Pettersson provansokan@hamsterforeningen.se

* Forumet

Forumansvariga
Styrelsen
styrelsenshf@hamsterforeningen.se 

* Beställning av prisrosetter.

Rosettansvarig
Sara Åkerlind Johansson
​​​​​​​rosettansvarig@hamsterforeningen.se​​​​​​​

* Hemsidan, eller förslag om förändringar på hemsidan.

Hemsideansvarig
Erica Olsson
webmaster@hamsterforeningen.se 

*Fakturor/Betalningar

Kassör
Marika Wahlgren
kassor@hamsterforeningen.se

*Frågor till styrelsen, t.ex dispensansökan.

Sekreterare
Emilia Rapp
Navåsen Björkhaga
51994 Björketorp
sekreterare@hamsterforeningen.se 

*För att komma i kontakt med vår ordförande.



*För att komma i kontakt med styrelsen. 



*För att komma i kontakt med valberedningen. 




*Ansvarig gerbil-standard, och även för domare och utbildning inom gerbil
 

Ordförande
Sara Eklund
ordforande@hamsterforeningen.se


Vår styrelsemejl 
styrelsenshf@hamsterforeningen.se 


Valberedning

Sara Åkerlind Johansson och Marika Wahlgren
valberedning@hamsterforeningen.se


Gerbilansvarig
Agneta Johansson
jagneta1@gmail.com